PLA600F-12-G
Manufacturer Part Number:
PLA600F-12-G
Manufacturer/Brand:
Cosel
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
50 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
84%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.46" L x 4.72" W x 2.40" H (214.9mm x 119.9mm x 61.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PLA6 Cornell Dubilier Electronics 37 CAPACITOR CAP UP WIRE
PLA600F-12 Cosel 25 AC/DC CONVERTER 12V 600W