LFP300F-30-GTY
Manufacturer Part Number:
LFP300F-30-GTY
Manufacturer/Brand:
Cosel
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 30V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
10 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.74" L x 3.74" W x 2.07" H (222.0mm x 95.0mm x 52.6mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
30V