GW13J10K0E
- Manufacturer Part Number:
- GW13J10K0E
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- RES CAP BLEEDER 10K OHM 5% 13W
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Capacitor Discharge
- Composition :
- Wirewound
- Impedance :
- Mounting Type :
- Capacitor, 31.8mm Pitch
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Power (Watts) :
- 13W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%