PMC-12V150W1BA
Manufacturer Part Number:
PMC-12V150W1BA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Stock Condition:
310
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
12.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.01" L x 3.82" W x 1.50" H (178.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V