SSP-LXS1827U16A
- Manufacturer Part Number:
- SSP-LXS1827U16A
- Manufacturer/Brand:
- Lumex, Inc.
- Part of Description:
- LED T-8MM 46MM SQ 16LED USBLUE
- Manufacturer :
- Lumex, Inc.
- Product Category :
- LED Dot Matrix and Cluster
- Color :
- Blue
- Configuration :
- 4 x 4
- Interface :
- Internal Connection :
- Common Anode Row, Common Cathode Column
- Millicandela Rating :
- 2000mcd
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.82" L x 1.82" W x 0.49" H (46.33mm x 46.33mm x 12.45mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.5V