GT-SMD181215022-TR
- Manufacturer Part Number:
- GT-SMD181215022-TR
- Manufacturer/Brand:
- Lumex, Inc.
- Part of Description:
- GDT 150V 2KA 2 POLE SMD
- Manufacturer :
- Lumex, Inc.
- Product Category :
- Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
- Fail Short :
- No
- Impulse Discharge Current (8/20µs) :
- 2000A (2kA)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Poles :
- 2
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Product Status :
- Active
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - DC Spark Over (Nom) :
- 150 V