SSP-LXC1282UP24
Manufacturer Part Number:
SSP-LXC1282UP24
Manufacturer/Brand:
Lumex, Inc.
Part of Description:
LED T-5MM 32.5MM RND 24LED ULT P
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Product Category :
LED Dot Matrix and Cluster
Color :
Green
Configuration :
24 Round
Interface :
Internal Connection :
Millicandela Rating :
5000mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.28" Dia x 0.42" H (32.50mm x 10.70mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
21V