LCT-H320240M35WT
- Manufacturer Part Number:
- LCT-H320240M35WT
- Manufacturer/Brand:
- Lumex, Inc.
- Part of Description:
- DISPLAY LCD-TFT 320X240 W/TOUCH
- Manufacturer :
- Lumex, Inc.
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 3.5" (88.90mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 320 x 240 (QVGA)
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Parallel/Serial
- Product Status :
- Active
- Touchscreen :
- Resistive
- Viewing Area :
- 72.00mm W x 54.50mm H