LCM-480234GF-40CG
- Manufacturer Part Number:
- LCM-480234GF-40CG
- Manufacturer/Brand:
- Lumex, Inc.
- Part of Description:
- LCD TFT 4.0" MODULE W/NTSC DEC
- Manufacturer :
- Lumex, Inc.
- Product Category :
- LCD, OLED, Graphic
- Background Color :
- Backlight :
- CCFL
- Controller Type :
- Diagonal Screen Size :
- 4" (101.60mm)
- Display Mode :
- Transmissive
- Display Type :
- TFT - Color
- Dot Pixels :
- 480 x 234
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- Composite
- Product Status :
- Obsolete
- Touchscreen :
- Viewing Area :
- 82.11mm W x 61.77mm H