VNH3ASP30-E
Manufacturer Part Number:
VNH3ASP30-E
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
IC MTR DRV 5.5-16V MULTIPWRSO-30
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Motor Drivers, Controllers
Applications :
Automotive
Current - Output :
30A
Function :
Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Interface :
PWM
Motor Type - AC, DC :
Brushed DC
Motor Type - Stepper :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :
Half Bridge (2)
Package / Case :
30-MPSO, MultiPowerSO
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Step Resolution :
Supplier Device Package :
MultiPowerSO-30
Technology :
Power MOSFET
Voltage - Load :
5.5V ~ 16V
Voltage - Supply :
5.5V ~ 16V