VNH3SP30-E
- Manufacturer Part Number:
- VNH3SP30-E
- Part of Description:
- IC MTR DRV 5.5-36V MULTIPWRSO-30
- Current - Output :
- 30A
- Interface :
- Parallel, PWM
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 30-PowerSOP (0.630", 16.00mm Width)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Voltage - Load :
- 5.5V ~ 36V
- Voltage - Supply :
- 5.5V ~ 36V