MT110C18T1
制造商零件编号:
MT110C18T1
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
150 mA
Current - Hold (Ih) (Max) :
250 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
2250A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max) :
110 A
Number of SCRs, Diodes :
2 SCRs
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C (TJ)
Structure :
Series Connection - All SCRs
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
3 V
Voltage - Off State :
1.8 kV
    MODULE BRIDGE DBLR 40A 400V D-19
    MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK
    MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK