PTA4543-2010CPB103
- 制造商零件编号:
- PTA4543-2010CPB103
- 制造商/品牌:
- Bourns, Inc.
- 部分描述:
- SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
- 制造商 :
- Bourns, Inc.
- 产品分类 :
- 滑动电位器
- Adjustment Type :
- Top
- Fader Type :
- Standard
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm