702R1C5.5S
- 制造商零件编号:
- 702R1C5.5S
- 制造商/品牌:
- Littelfuse
- 部分描述:
- FUS 5.5KV MV R-RATED 2R SEALED
- 制造商 :
- Littelfuse
- 产品分类 :
- 电气、特种保险丝
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 80kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 70A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Medium Blow
- Size / Dimension :
- 3.000" Dia x 15.875" L (76.20mm x 403.23mm)
- Voltage Rating - AC :
- 5.5 kV