RV24B2CJ0PB-K4C
制造商零件编号:
RV24B2CJ0PB-K4C
制造商/品牌:
Carling Technologies
部分描述:
SWITCH ROTARY
制造商 :
Carling Technologies
产品分类 :
选择开关
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
15A (DC)
Features :
Illumination :
Illuminated
Illumination Type, Color :
LED, Amber/Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24, 24 VDC
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V