ADSP-2191MKSTZ-160
Номер детали производителя:
ADSP-2191MKSTZ-160
Часть описания:
IC DSP CONTROLLER 16BIT 144LQFP
Clock Rate :
160MHz
Interface :
Host Interface, SPI, SSP, UART
Non-Volatile Memory :
External
On-Chip RAM :
160kB
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
Type :
Fixed Point
Voltage - Core :
2.50V
Voltage - I/O :
3.00V, 3.30V