ACST10-7CFP
- Номер детали производителя:
- ACST10-7CFP
- Производитель/бренд:
- STMicroelectronics
- Часть описания:
- TRIAC 700V 10A TO220FP
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория продукта :
- симисторы
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 35 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 50 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 100A, 105A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 10 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- TO-220FP
- Triac Type :
- Standard
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1 V
- Voltage - Off State :
- 700 V