T810-800B-TR
- Номер детали производителя:
- T810-800B-TR
- Производитель/бренд:
- STMicroelectronics
- Часть описания:
- TRIAC SENS GATE 800V 8A DPAK
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория продукта :
- симисторы
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 10 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 15 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 80A, 84A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 8 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DPAK
- Triac Type :
- Logic - Sensitive Gate
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 800 V