NCP252160MNTWG
- Номер детали производителя:
- NCP252160MNTWG
- Производитель/бренд:
- onsemi
- Часть описания:
- IC HALF BRIDGE DRIVER 60A 31PQFN
- Производитель :
- onsemi
- Категория продукта :
- Полные полумостовые драйверы
- Applications :
- DC-DC Converters
- Current - Output / Channel :
- 60A
- Current - Peak Output :
- Fault Protection :
- Features :
- Bootstrap Circuit
- Interface :
- PWM
- Load Type :
- Inductive, Capacitive, Resistive
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Configuration :
- Half Bridge
- Package / Case :
- 31-PowerWFQFN
- Product Status :
- Active
- Rds On (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 31-PQFN (5x5)
- Technology :
- N-Channel MOSFET
- Voltage - Load :
- 4.5V ~ 16V
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V