T4003NH52TOHMOLIXPSA1
- Номер детали производителя:
- T4003NH52TOHMOLIXPSA1
- Производитель/бренд:
- Infineon Technologies
- Часть описания:
- SCR 5.2KV 5340A T17240L-1
- Производитель :
- Infineon Technologies
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 100 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 105000A @ 50Hz
- Current - Off State (Max) :
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 4990 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 5340 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- 120°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-200AF
- Product Status :
- Active
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- BG-T17240L-1
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- Voltage - Off State :
- 5.2 kV
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 1.8 V