T510028004AQ
- Номер детали производителя:
- T510028004AQ
- Производитель/бренд:
- Powerex, Inc.
- Часть описания:
- SCR 200V 125A TO209AC
- Производитель :
- Powerex, Inc.
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 150 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 1600A @ 60Hz
- Current - Off State (Max) :
- 10 mA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 80 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 125 A
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-209AC, TO-94-4, Stud
- Product Status :
- Obsolete
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 3 V
- Voltage - Off State :
- 200 V
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 2.2 V