CS48-35PB
- Номер детали производителя:
- CS48-35PB
- Производитель/бренд:
- Central Semiconductor
- Часть описания:
- SCR 1.2KV 35A TO48
- Производитель :
- Central Semiconductor
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 40 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 100 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 330A @ 100Hz
- Current - Off State (Max) :
- 20 µA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 35 A
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-208AA, TO-48-3, Stud
- Product Status :
- Obsolete
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- TO-48
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.5 V
- Voltage - Off State :
- 1.2 kV
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 2.3 V