N0910LC200
- Номер детали производителя:
- N0910LC200
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- SCR 2KV 1788A W10
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 300 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 1 A
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 10.1A @ 50Hz
- Current - Off State (Max) :
- 60 mA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 910 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 1788 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-200AB, B-PuK
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- W10
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 3 V
- Voltage - Off State :
- 2 kV
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 2.07 V