T700043504BY
- Номер детали производителя:
- T700043504BY
- Производитель/бренд:
- Powerex, Inc.
- Часть описания:
- SCR 400V 550A TO209
- Производитель :
- Powerex, Inc.
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 150 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 9100A, 10000A
- Current - Off State (Max) :
- 30 mA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 350 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 550 A
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-209 Variation
- Product Status :
- Active
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- TO-209 Variation
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 3 V
- Voltage - Off State :
- 400 V
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 1.4 V