TN1625-600G-TR
- Номер детали производителя:
- TN1625-600G-TR
- Производитель/бренд:
- STMicroelectronics
- Часть описания:
- SCR 600V 16A D2PAK
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 25 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 40 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 190A, 200A
- Current - Off State (Max) :
- 5 µA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 10 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 16 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Active
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- D²PAK
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 600 V
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 1.6 V