CS20-14IO1
- Номер детали производителя:
- CS20-14IO1
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- SCR 1.4KV 30A TO247AD
- Состояние запаса:
- 289
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- SCR
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 65 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 100 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 200A, 215A
- Current - Off State (Max) :
- 2 mA
- Current - On State (It (AV)) (Max) :
- 19 A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 30 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-247-3
- Product Status :
- Active
- SCR Type :
- Standard Recovery
- Supplier Device Package :
- TO-247AD
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1 V
- Voltage - Off State :
- 1.4 kV
- Voltage - On State (Vtm) (Max) :
- 2.1 V