VE-200-CY-B1
- Номер детали производителя:
- VE-200-CY-B1
- Производитель/бренд:
- Vicor
- Часть описания:
- DC DC CONVERTER 5V 50W
- Производитель :
- Vicor
- Категория продукта :
- Преобразователи постоянного тока
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Full Brick
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 20V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V