TEA1506AP/N1,112
- Номер детали производителя:
- TEA1506AP/N1,112
- Производитель/бренд:
- NXP Semiconductors
- Часть описания:
- IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8DIP
- Производитель :
- NXP Semiconductors
- Категория продукта :
- Преобразователи переменного тока в постоянный, автономные переключатели
- Control Features :
- Duty Cycle :
- Fault Protection :
- Current Limiting, Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
- Frequency - Switching :
- 25kHz ~ 175kHz
- Internal Switch(s) :
- No
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 145°C (TJ)
- Output Isolation :
- Isolated
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Topology :
- Flyback
- Voltage - Breakdown :
- 650V
- Voltage - Start Up :
- 11 V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 8.7V ~ 20V