FSFR1600
- Производитель :
- onsemi
- Категория продукта :
- Преобразователи переменного тока в постоянный, автономные переключатели
- Control Features :
- EN, Frequency Control
- Duty Cycle :
- 50%
- Fault Protection :
- Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
- Frequency - Switching :
- Up to 300kHz
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 130°C (TJ)
- Output Isolation :
- Isolated
- Package / Case :
- 10-SIP Module, 9 Leads, Formed Leads
- Power (Watts) :
- 160 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 9-SIP
- Topology :
- Half-Bridge
- Voltage - Breakdown :
- 500V
- Voltage - Start Up :
- 14.5 V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 11.3V ~ 25V