ISL12029IB27AZ
Номер детали производителя:
ISL12029IB27AZ
Производитель/бренд:
Intersil
Часть описания:
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC
Производитель :
Intersil
Категория продукта :
Часы реального времени
Current - Timekeeping (Max) :
10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
Date Format :
YY-MM-DD-dd
Digi-Key Programmable :
Not Verified
Features :
Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
Interface :
I²C, 2-Wire Serial
Memory Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
14-SOIC
Time Format :
HH:MM:SS (12/24 hr)
Type :
Clock/Calendar
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery :
1.8V ~ 5.5V