AT25010A-10PI-2.7
Номер детали производителя:
AT25010A-10PI-2.7
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC EEPROM 1KBIT SPI 20MHZ 8DIP
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Память
Access Time :
Clock Frequency :
20 MHz
Memory Format :
EEPROM
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
128 x 8
Memory Size :
1Kbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-PDIP
Technology :
EEPROM
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V