A224M20X7RF5UAA
Номер детали производителя:
A224M20X7RF5UAA
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V