MBASA168BB5226MTNA01
Номер детали производителя:
MBASA168BB5226MTNA01
Производитель/бренд:
TAIYO YUDEN
Часть описания:
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Производитель :
TAIYO YUDEN
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V