IDP20E65D2XKSA1
Номер детали производителя:
IDP20E65D2XKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
DIODE GP 650V 40A TO220-2-1
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
40A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
40 µA @ 650 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-220-2
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
32 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
PG-TO220-2-1
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
2.2 V @ 20 A