D2200N24TVFPRXPSA1
Номер детали производителя:
D2200N24TVFPRXPSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
DIODE GEN PURP 2.4KV 2200A
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
2200A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
150 mA @ 2400 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 160°C
Package / Case :
DO-200AC, K-PUK
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
2400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 2000 A
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
D220-7 Klein Tools 1 CUTTER SIDE TAPERED BEVEL 7.69"