D850N34TXPSA1
Номер детали производителя:
D850N34TXPSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
DIODE GEN PURP 3.4KV 850A
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
850A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 mA @ 3400 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 160°C
Package / Case :
DO-200AB, B-PUK
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
3400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.28 V @ 850 A