NXPLQSC20650WQ
Номер детали производителя:
NXPLQSC20650WQ
Производитель/бренд:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Часть описания:
DIODE SIL CARB 650V 20A TO247-3
Производитель :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
250pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
230 µA @ 650 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
175°C (Max)
Package / Case :
TO-247-3
Product Status :
Last Time Buy
Reverse Recovery Time (trr) :
0 ns
Speed :
No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247-3
Technology :
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.85 V @ 10 A