SB3003CH-TL-E
Номер детали производителя:
SB3003CH-TL-E
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A 6CPH
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
90pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
3A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
42 µA @ 15 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-74, SOT-457
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
20 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
6-CPH
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
520 mV @ 3 A