CTP1330F-102K
- Номер детали производителя:
- CTP1330F-102K
- Производитель/бренд:
- Central Technologies
- Часть описания:
- 1.0UH SMD MOLDED INDUCTOR
- Производитель :
- Central Technologies
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.526A
- Current Rating (Amps) :
- 2.78 A
- DC Resistance (DCR) :
- 35mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.142" (3.60mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.311" L x 0.128" W (7.90mm x 3.25mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Tolerance :
- ±10%