U101/76/30-3C90
- Номер детали производителя:
- U101/76/30-3C90
- Производитель/бренд:
- FERROXCUBE
- Часть описания:
- U AND UR CORES
- Производитель :
- FERROXCUBE
- Категория продукта :
- Ферритовые сердечники
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- U
- Diameter :
- Effective Area (Ae) mm² :
- Effective Length (le) mm :
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Uncoated
- Gap :
- Height :
- 2.992" (76.00mm)
- Inductance Factor (Al) :
- Initial Permeability (µi) :
- Length :
- 3.976" (101.00mm)
- Material :
- 3C90
- Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- U 101 x 76 x 30
- Tolerance :
- Width :
- 1.181" (30.00mm)