DR04060100
- Номер детали производителя:
- DR04060100
- Производитель/бренд:
- MGS ELECTRONICA
- Часть описания:
- FIXED INDUCTOR DRW 04 X 06 10 UH
- Производитель :
- MGS ELECTRONICA
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 530 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 87mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial, Vertical Cylinder
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Radial
- Tolerance :
- ±15%