RM14/I-3C90-A160
Номер детали производителя:
RM14/I-3C90-A160
Производитель/бренд:
FERROXCUBE
Часть описания:
RM CORES 2PC SET
Производитель :
FERROXCUBE
Категория продукта :
Ферритовые сердечники
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
0.353
Core Type :
RM
Diameter :
Effective Area (Ae) mm² :
198
Effective Length (le) mm :
70
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
45
Finish :
Uncoated
Gap :
Gapped
Height :
1.185" (30.10mm)
Inductance Factor (Al) :
160 nH
Initial Permeability (µi) :
Length :
1.661" (42.20mm)
Material :
3C90
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
168
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
RM 14
Tolerance :
±3%
Width :
0.748" (19.00mm)