VS-A5PH6006L-N3
- Номер детали производителя:
- VS-A5PH6006L-N3
- Производитель/бренд:
- Vishay General Semiconductor – Diodes Division
- Часть описания:
- DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
- Производитель :
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 60A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 25 µA @ 600 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-247-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 54 ns
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- TO-247AD
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.7 V @ 60 A