WB30FC120ALZ
Номер детали производителя:
WB30FC120ALZ
Производитель/бренд:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Часть описания:
WB30FC120AL/NAU000/NO MARK*CHIPS
Производитель :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
30A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
250 µA @ 1200 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
175°C
Package / Case :
Die
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
65 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
Wafer
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
3.5 V @ 30 A