DMA10IM1600UZ-TRL
- Номер детали производителя:
- DMA10IM1600UZ-TRL
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- DIODE GEN PURP 1.6KV 10A TO252AA
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- 4pF @ 400V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 1600 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-252AA
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 1600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.26 V @ 10 A