FR1002GP-TP
- Номер детали производителя:
- FR1002GP-TP
- Производитель/бренд:
- Micro Commercial Components (MCC)
- Часть описания:
- DIODE GEN PURP 100V 10A R-6
- Производитель :
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 10A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 100 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- R-6, Axial
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 150 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- R-6
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.3 V @ 10 A