SB2150-BP
Номер детали производителя:
SB2150-BP
Производитель/бренд:
Micro Commercial Components (MCC)
Часть описания:
Interface
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
65pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
2A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 150 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DO-15
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
950 mV @ 2 A
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
SB2100 SMC Diode Solutions 15,924 DIODE SCHOTTKY 100V DO15
SB2100 Diotec Semiconductor 5,000 DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO15
SB2100 Diotec Semiconductor 356,000 DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO15