SR1200-TP
- Номер детали производителя:
- SR1200-TP
- Производитель/бренд:
- Micro Commercial Components (MCC)
- Часть описания:
- Interface
- Производитель :
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 200 µA @ 200 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- DO-41
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 200 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 1 A