SDM20U40-13-52
Номер детали производителя:
SDM20U40-13-52
Производитель/бренд:
Diodes Incorporated
Часть описания:
Schottky Diode SOD523 T&R 10K
Производитель :
Diodes Incorporated
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
50pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
250mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 30 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
10 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOD-523
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
600 mV @ 200 mA