TSP15H150S
Номер детали производителя:
TSP15H150S
Производитель/бренд:
Taiwan Semiconductor
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO277A
Состояние запаса:
25
Производитель :
Taiwan Semiconductor
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
150 µA @ 150 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
840 mV @ 15 A